Aktivní dovolená s dětmi

Blíží se doba letních dovolených a pořád nemáte domluvené, kam vyrazíte? Pokud máte rádi akční dovolené a neláká vás válení se u moře, můžete si užít akční dovolenou se vším všudy. Této dovolené se nemusíte vzdát ani v případě, že máte jednu, dvě či tři ratolesti. Cestování s dětmi je samozřejmě mírně náročnější než bez dětí ale i tak se dá krásně zvládnout a dokonce si jej můžete i užít. Akorát počítejte s tím, že s dětmi není nic zase tak moc jednoduché.
holky na bruslích
·         Dovolená na kolech
Pokud jezdíte rádi na kolech a vaše děti jsou v cyklosedačkách či na kole jako doma, pak se nebojte vyjet na dovolenou na kolech. Máte možnost buď jet s plnou výbavou, stanem a spacáky, nebo si zařídit ubytování během cesty. Další možnost je vyrazit přímo někam na chatu a z tohoto styčného bodu vyrážet na kolech na výlety. Tato varianta je asi nejjednodušší pro rodiče s malými dětmi.
·         Hurá na túru
Pokud jste nadšení turisté, můžete se vypravit na túru klidně i s dětmi. I s těmi menšími se to dá, ale musíte už volit trochu opatrněji cesty. Záleží, zda budete mít dítě v kočárku, nebo v nosítku. Dle toho také volte trasu a terén. Pokud zvolíte správnou trasu s terénem, pak se vám půjde skvěle i s dětmi. Počítejte s tím, že ani větší děti, kolem tří až pěti let toho moc neujdou a budou potřebovat občas trochu ponosit či popovézt. Takže s sebou mějte nějakou alternativu, aby nemuseli celou dobu pěšky.
skok do rybníka
·         Dovolená v zahraničí
I dovolená v zahraničí může být aktivní a nemusí být jenom o sezení na pláži. Můžete zvolit buď turisticky přívětivou lokalitu, nebo výlety po městech. Návštěvy větších měst v cizích zemích jsou pro děti většinou opravdu zábava a zúčastňují se jich velice rádi. Poznávat jiná města či kultury s dětmi také nemusí být nejjednodušší, děti se totiž často rychle unaví a nezvládnou toho tolik kolik dospělí, takže s tím musíte počítat.